Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemleri
Kablolu ve Kablosuz Alarm Sistemleri
Alarm sistemleri müşterilerin ihtiyaçlarına göre iki şekilde bağlanabilir. Günümüzde teknoloji hayatın her alanında girdiği için çevremizde bir sürü kablo görür olduk. Alarm sistemlerinde de benzer bir durum vardır ancak tecrübeli personel ile kablolar son derece iyi bir şekilde izole edilebilir ya da kablosuz bağlantı sistemi kurulabilir. Ancak kablolu kurulan bağlantıların her zaman bir adım önde olduğu söylenebilir.
 
•Kablolu Alarm Sistemleri
Kablolu alarm sistemlerinde kontrol paneli, harici siren, alarm paneli ve dedektörler, sensörler arası bağlantılar kablolar yardımıyla sağlanır. Dedektörler, sensörler, harici siren, manyetik kontak ve şifreleme paneli, alarm paneline kablolar ile bağlanır. Bununla birlikte sigorta kutusundan alarm paneline elektrik kablosu çekilir ve alarm paneline telefon hattı da bağlanır.
Dedektörler ve sensörler eviniz veya işyerinizde ücretsiz keşifte belirlenen risk bölgelerine yerleştirilir, harici siren görünür bir yere eviniz veya işyerinizin dışına yerleştirilir, kontrol paneli ve alarm paneli de uygun görülen ev içerisinde bir noktaya yerleşir. Bütün bu ayrı cihazlar arasındaki bağlantılar kablolar ile gerçekleştirilir. Alarm paneline diğer cihazların hepsinin kablolaların gelmesi gerekmektedir. Kendiniz kurulum yapıyorsanız bu kabloların sensörler ve alarm paneli arasındaki bağlantıların kablolarda aynı renk uçların bağlanmasıyla yapılmasına ve bağlantı şemasına uygun olarak tüm alarm sisteminin kurulmasına dikkat etmeniz gerekir.

•Kablosuz Alarm Sistemleri
Kablosuz alarm sistemleri, estetik nedenler ve kabloların çıkarabileceği farklı rahatsızlıktan kaçınmak isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Manyetik kontak ve hareket dedektörü gibi sensörlerin kablo ile alarm paneline bağlanması gerekmez. Kablosuz alarm sistemine eklenen tüm cihazlar sağlamlıkları ve uzun pil ömürleri sayesinde kullanıcılar tarafından endişe duyulmadan tercih edilebilir.

Hırsız alarm güvenlik sistemleri, kablolu veya kablosuz olarak kurulabilir. İhtiyacınıza göre uygun olan sistemin kurulumu, tecrübeli personelimiz tarafından yapılmaktadır.
Firmamız bu alanda sizlere en iyi hizmeti sunmayı hedef edinmiştir.

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Kamera Güvenlik Sistemleri
- Akıllı Ev Sistemleri
- Personel Takip Sistemi
- Turnike ve Bariyer Sistemleri
- Otopark Sistemleri
- Telefon Santralleri
- Görüntülü Diyafon Sistemleri
 
 
 
Pro WEB